Szép volt fiúk! Lajter Szabolcs csapatban BAJNOK, egyéniben bronzérmes!

2019. június 19-22 között a Kecskeméti Fürdőben került megrendezésre a LXIII. Országos Serdülő Bajnokság. A versenyen 81 egyesület 479 versenyzője vett részt, köztük a nagykőrösi Lajter Szabolcs is. A négynapos versenyen a három mellúszó számban verekedte be magát a legjobb 8 közé. 200 méteren, az előfutamban és a döntőben is egyéni csúcsot úszva a hetedik helyet szerezte meg. 100 méteren szintén két egyéni csúccsal a 6. helyen zárt.

A verseny záró napján az 50 méteres mellúszás döntőjében a korosztályos ranglistavezető idejét tovább javítva a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A négynapos verseny legemlékezetesebb pillanatai a váltó versenyszámok voltak. A férfiaknak megrendezett három váltószámból kettőt is magabiztosan nyert meg a Lajter Szabolcs, Mészáros Dániel, Garajszki Máté, Demjén Bátor összeállítású csapat. A második napon a 4x200 méteres gyorsváltóban, harmadik nap pedig a 4x100 méteres gyorsváltóban álhatott a BÁCSVÍZ KVSC csapata a dobogó legmagasabb fokára és vehette át a Magyarország Serdülő Úszó Bajnok Csapata címet.