JUDO: DIÁK ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

Hosszú útra indultak az elmúlt hétvégén a Kőrös Judo SE fiatal versenyzői, ugyanis távoli helyszínen, Szombathelyen került megrendezésre a 2018. évi diák ,,A” és diák ,,B” korosztály országos bajnoksága. Az előzetes várakozások alapján három vagy akár több érem – köztük a legfényesebb is - megszerzése volt a cél. Sajnos ezen a napon nem jöttek össze igazán remek eredmények, mivel többen is valós tudásukhoz képest mélyen alul teljesítettek. Két versenyzőnek sikerült dobogóra állnia.

A végső győzelemre is igen nagy eséllyel pályázó Bagó Boglárka valamint az igen kellemes meglepetést okozó Károly Petra szerzett bronzérmet súlycsoportjában. Ragó Noémi az ötödik, Budai Gábor, Caiezza Tiziano és Zsarnai Zsolt a hetedik helyen végezte. Barta Gábor, Pavolek Dorka és - az egyébként jó mérkőzéseket vívó - Kovács Péter és Török Csaba helyezetlenül zártak. Az elért egyéni eredmények alapján a nagykőrösiek a 40. helyen zárták a 77 egyesületet felvonultató megmérettetést. A következő hétvégén szombaton és vasárnap is Cegléden lépnek szőnyegre az egyesület versenyzői. Szombaton az ifjúsági csapatbajnokságot rendezik meg ahol egy fiú és egy lánycsapattal tervezik az indulást. Másnap, azaz vasárnap a felnőtt II. osztályú OB-t rendezik meg a Ceglédi Judo Központban. Megkezdődtek a judo tanfolyamok, az egyesület két helyszínen is várja az érdeklődőket. A Kossuth Lajos Álalános Iskola edzőtermében elsősorban az alsó tagozatos és még óvodás kicsiket várják hétfőnként és szerdánként 16 órától, míg a korosztálytól független judo tanfolyamra minden nap lehet jelentkezni a Kinizsi Sportcentrum küzdő termében 18 órától edzésidőben.